اختلاف قیمت آپارتمان در تهران

اختلاف قیمت آپارتمان در تهران

به گزارش هم پیما اختلاف بیشترین و کمترین قیمت آپارتمان در منطقه های تهران به حدود 62 میلیون تومان در هر متر رسیده است.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، مرکز آمار ایران در تازه ترین گزارش خود به بررسی وضعیت تورم آپارتمان های مسکونی در مناطق ۲۲ گانه تهران در تیرماه ۱۴۰۱ پرداخته است.

آپارتمان ۴۵.۲ درصد نسبت به پارینه گران شد

بر اساس این گزارش، شاخص قیمت آپارتمان های تهران در تیر ماه سال جاری به عدد ۱۵۱.۹ رسیده که نسبت به ماه قبل(خرداد) ۸.۳ درصد افزایش داشته است؛ بدین سبب تورم ماهانه آپارتمان با افزایش ۱.۲ درصدی در این ماه به ۸. درصد رسیده است.

همچنین آپارتمان های تهران بطور متوسط ۴۵.۲ درصد نسبت به تیرماه پارینه گران شده است. بر این اساس تورم نقطه به نقطه در این بخش ۹.۷ درصد افزایش دارد.

تورم سالانه املاک مسکونی استان تهران با نرخ تورم ۲۷.۱ درصد نشان از افزایش ۰.۷ درصدی دارد.

متوسط قیمت هر متر در تهران؛ ۴۴.۸ میلیون تومان

در دوره مورد بررسی، متوسط قیمت آپارتمان های مسکونی فروش رفته در مناطق ۲۲ گانه تهران به حدود ۴۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسیده است.

در بین منطقه های تهران، منطقه ۱ با متوسط قیمت ۸۴ میلیون و ۵۲۲ هزار تومان بیشترین و منطقه ۱۷ با متوسط قیمت ۲۲ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان، کمترین قیمت را به خود اختصاص داده اند. بر این اساس فاصله قیمت هر متر آپارتمان در گران ترین و ارزان ترین منطقه تهران ۶۱ میلیون ۶۳۰ هزار تومان است.


منبع:

1401/05/09
13:28:15
5.0 / 5
160
تگهای خبر: ارز , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما