چرا جاده هراز مسدود شد؟

چرا جاده هراز مسدود شد؟

به گزارش هم پیما در پی انسداد محور هراز از دو روز گذشته و ادامه داشتن آن تا اختتام هفته جاری، رئیس اداره بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای چرایی این انسداد را اعلام نمود و اظهار داشت: اگر نیاز باشد زمان بازگشایی به تعویق خواهد افتاد.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، شنبه گذشته، خبری منتشر گردید در خصوص این که به سبب اجرای عملیات کارگاه جاده ای در محور هراز، این جاده کوهستانی تا چهارشنبه هفته جاری (۲۸ اردیبهشت ماه) مسدود خواهد بود. در این اطلاعیه مرکز مدیریت راه های کشور آمده بود که به سبب انجام عملیات راه اندازی یک دستگاه آب رو و کانال هدایت آب و تیرگذاری پل استراباکو در محور هراز و در حدفاصل پارک جنگلی آمل تا پیچ ابتهاج، این محور در بازه زمانی مذکور با انسداد موقت مواجه خواهد شد.

حبیب جمشیدی –رییس اداره بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: همیشه انسداد محور به دو صورت از طرف سازمان راهداری اتفاق می افتد، یکی این که ممکنست بر اثر حادثه طبیعی مانند سیل، زلزله، رانش یا اتفاق طبیعی این چنینی انسداد صورت گیرد که به آن بحران می گوییم. در این صورت باید سریعا نسبت به آن واکنش نشان داد و مشکل را برطرف کرد.

وی اضافه کرد: برخی دیگر از انسدادهای انجام شده به نام کارگاه عملیات جاده ای است و قبل از آن، اطلاع رسانی های لازم درباره انسداد صورت می گیرد. این انسداد در محور هراز نیز جزو انسدادهای از پیش برنامه ریزی شده است که برای انجام عملیاتی به آن نیاز داشتیم.

رییس اداره بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: در این انسداد به سبب این که شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور می خواهد پلی را در محور هراز و در محدوده پیچ ابتهاج راه اندازی کند، درخواست داشت تا در شرایطی عملیات کارگاه جاده ای انجام دهد و بستر جاده را بشکافد که تردد خودرو برقرار نباشد چونکه ممکن نبود. بدین سبب برای انجام این عملیات کارگاهی به حدود یک هفته زمان نیاز داشت و ما هم محور هراز را مسدود اعلام کردیم.

جمشیدی اظهار نمود: هم اکنون عملیات شکافتن جاده انجام شده و برمبنای وعده ای که شرکت ساخت داده است، در روز چهارشنبه عملیات کارگاه جاده ای برای راه اندازی این پل به پایان خواهد رسید و محور هراز بازگشایی خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر این عملیات کارگاه جاده ای طولانی تر شود آیا باز هم محور هراز مسدود خواهد بود، اظهار داشت: اگر بنا به دلایلی اجرای این طرح و راه اندازی پل به تعویق یا تاخیر بیافتد، قبل از اتمام مهلت به ما اعلام خواهد شد و در آن صورت، انسداد محور هراز تمدید می شود.

منبع:

1401/02/26
10:06:40
5.0 / 5
192
تگهای خبر: توسعه , حادثه , دستگاه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما